🏆 Cursuri de Engleza pentru copii.

Invata engleza cu metoda noastra unica!

Invata in timp ce te distrezi!

Cei mai mici au o capacitate innascuta de a surprinde. Lucram curiozitatea lor natural pentru a invata in academia noastra de engleza. Clase de engleza pentru copii cu prezenta fizica.

Misiunea noastra ca academie de engleza pentru copii si adolescenti este ca pentru ei invatatul limbii sa nu fie o obligatie. Dorim sa fim un loc de conexiune, (conectare) unde printr-un mediu familiar si creativ sa cautam si sa gasim in fiecare copil curiozitatea de a invata ce ar putea fi un instrument important in viitorul lui.

Copiii tai se vor distra in timp ce invata!

Metoda noastra

Academia noastra de engleza pentru copii!

Metoda noastra: stimuland curiozitatea natural

Metoda noastra cauta sa mareasca creativitatea inerenta a tuturor copiilor, prin intermediul activitatilor practice si observand. Fiecare clasa este capabila sa se adapteze nivelului de dezvoltare si de varsta al fiecarui copil datorita nu numai metodei noastre, ci si in realizarea de grupuri reduse si a dezvoltarii continue a profesorilor nostri.

In fiecare an implementam imbunatatiri la cursurile noastre de engleza pentru copii pentru fiecare varsta, implementand noi tehnologii si strategii ce cultiva dezvoltarea lor intelectuala si sociala.

Curs personalizat pentru fiecare elev. Focus pe obiective. Proiecteaza propriul tau curs in functie de ce vrei sa obtii.
Focus pe obiectivele elevilor nostri. Elevii nostri obtin rezultate excelente la examenele oficiale.

Scrie-ne!

  Traieste o experienta!

  Motivatie, munca si repetitia bazata pe excelenta.

  Metodologia noastra este probata in peste 100 de academii de engleza din toata Spania si obtine si in ziua de azi rezultate excelente. Si totusi, nu ne dam batuti, avem toata convingerea ca vom continua imbunatatirea, constant investigam noi metode pedagogice care sa imbunateasca intelegerea elevului, si mai presus de orice, motivatia lui pentru a invata in timpul orelor de engleza.

  Obiectiv: progrese in fiecare an si obtinerea de titluri oficiale.

  Metoda noastra urmareste sa sporeasca creativitatea tuturor elevilor, prin intermediul activitatilor practice si observationale. Fiecare curs de engleza pentru copii este capabil sa se adapteze la nivelul de dezvoltare si varsta fiecarui copil datorita nu doar metodei noastre, ci si datorita numarului redus in grupuri si a formarii continue a profesorilor nostri.

  Metoda noastra